Výroba vína je pre nás poslaním a nie prácou. Takýto máme prístup aj k našim viniciam, technologickým zariadeniam, priestorom a zrejúcim vínam po celý rok. Vyrobené vína sú výsledkom spojenia tradícií, modernej technológie, umenia, citu vinohradníka a vinára. Výsledná kvalita vín je daná aj vynikajúcou polohou vinohradov.

Naše vína sú vyrobené z kvalitného viniča hroznorodého, ktoré je dopestované výlučne z vlastných vinohradov. Proces výroby vína je zameraný na vysokú kvalitu produktov vo forme vína. V prvom rade je pre nás dôležitá spokojnosť klientov, milovníkov vín a poskytnúť im pôžitok pri ich konzumácií.

Naše vinice

V súčasnosti na Viničnom vrchu obhospodarujeme 108,2 ha vlastných vinohradov, z ktorých značnú časť úrody spracovávame vo vlastnej réžii, s priemernou ročnou produkciou 450 tisíc litrov akostných odrodových vín a akostných odrodových vín s prívlastkom.

Zvyšok dopestovaného hrozna ponúkame na predaj vinárom z celého Slovenska, Moravy a Čiech. Sústredíme sa hlavne na výrobu kvalitných odrodových vín, kde základnou podmienkou je dopestovanie zdravého a kvalitného hrozna. Pestovanie hrozna je pod kontrolou integrovanej produkcie, ktorá je zárukou kvality a ekologického pestovania hrozna, čo sa prejaví v kvalite vyrábaného vína a vplyvu nášho vinohradníctva na životné prostredie.

Z bielych odrôd pestujeme nasledovné: Devín, Pálava, Chardonnay, Irsai Oliver, Tramín červený, Rulandské biele, Rulandské šedé, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Sauvignon a Veltlínske zelené. Z modrých odrôd sú zastúpené hlavne odrody: Alibernet, Cabernet Sauvignon, Frankovka modrá a Rulandské modré.

Výroba vína

Pri výrobe vína hrá rolu mnoho faktorov. Spôsob dopestovania viniča, technológia výroby, školenia vín a samozrejme región, v ktorom bolo hrozno dopestované. V prvom rade je najdôležitejšia odborná starostlivosť,  vzťah k remeslu a skúsenosti, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu.

Kolekcia vín ÉÓS má 3 kategórie:

  • Kategória ÉÓS BASIC – základná kolekcia akostných odrodových vín
  • Kategória VINITORI PREMIUM – kolekcia akostných odrodových vín s prívlastkom
  • Kategória LIMITED – limitovaná edícia prírodne sladkých, prívlastkových vín

Na výrobu vín spracovávame hrozno výlučne z lokality Viničný vrch, ktorá sa rozprestiera na rozhraní katastrálnych území Branova, Semerova a Dvorov nad Žitavou. Táto lokalita je súčasťou Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, ktorá je najteplejšou a najslnečnejšou vinohradníckou oblasťou Slovenska. Viničný vrch sa nachádza na najvyššom bode katastra obce Dvory nad Žitavou. Meria 141 m.n.m. Je tu vysadených 15 odrôd viniča hroznorodého.